Aparat KTG to niezbędne narzędzie ginekologów i położnych. KTG w ciąży pozwala na wykonywanie takich badań jak: monitorowanie tętna płodu (ASP), czynności skurczowej mięśnia macicy oraz ruchów płodu. Oferowane przez nas aparaty KTG to sprzęt najwyższej jakości z przeznaczeniem do użytkowania w profesjonalnych badaniach ginekologicznych i położniczych.

Badanie kardiotokograficzne to jedno z podstawowych badań, wykonywanych zazwyczaj po 25. tygodniu ciąży. Zapis KTG informuje ginekologów i położne między innymi o liczbie uderzeń serca płodu. Normy tętna płodu wynoszą od 110 do 150 uderzeń na minutę. Aparat KTG pozwala wykryć patologiczny stan płodu z tętnem poniżej 100 uderzeń na minutę lub z tętnem powyżej 170 uderzeń, jak tachykardia (tętno przyspieszone, wynikające z niedotlenienia płodu) czy bradykardia (tętno poniżej 110 uderzeń na minutę).

Kardiotokograf pozwala więc na monitorowanie płodu, ale także stanu przyszłej matki. 

Aparaty KTG to obowiązkowe wyposażenie oddziałów położniczych, gabinetów ginekologicznych oraz szkół rodzenia - aparaty KTG (kardiotokografy) pozwolą Państwu na świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie.

Nowoczesne aparaty KTG do monitorowania akcji serca płodu to niezbędne wyposażenie oddziałów położniczych i gabinetów ginekologiczno-położniczych. Badanie z wykorzystaniem kardiotokografu przeprowadza się w czasie intensywnej opieki przedporodowej. Pozwala ono wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu w tym m.in. te wynikające z niedotlenienia. Aparat KTG rejestruje czynności skurczowe macicy oraz akcję serca płodu i drukuje wynik w postaci wykresu. Badanie to jest bezbolesne i nieinwazyjne. Standardowo trwa około 30 minut. Kardiotokografy dostępne w ofercie MEDSONIC posiadają funkcję monitorowania ruchów dziecka oraz tryb dedykowany ciążom mnogim. W ofercie także kompaktowe kardiotokografy mobilne, przydatne podczas pracy zarówno w gabinecie, jak i podczas wizyt domowych. Duże wyświetlacze LCD prezentują dane w czytelny sposób. Wbudowana pamięć pozwala na zapisywanie badań z opcją personalizacji. 

Zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą aparatów KTG.